Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Atrakcje wybrzeża Costa Blanca


„Costa Blanca” to niezwykle popularny wśród zagranicznych region turystyczny, zlokalizowany w południowo-wschodniej części Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym. Swoim zasięgiem obejmuje ponad 160 km w prowincji Alicante – od miejscowości Denia aż po Pilar de la Horadada.

Najważniejszymi punktami na mapie Costa Blanca są: Alicante, Benidorm, Calpe, El Campello, Torrevieja, Jávea, El Portixol, La Galera, L’Alfas del Pi, Sant Joan d’Alacant, Moraira, Altea, Villajoyosa, Elche, Santa Pola, Cabo Roig, Guardamar del Segura, San Pedro del Pinatar (miejscowość już pomiędzy Costa Blanca i Costa Calida).

Światowa Organizacja Zdrowia uznała ten teren za jeden z najzdrowszych miejsc na całym świecie. I nie tyczy się to tylko przybywających tutaj turystów (a więc w szczególności: Francuzów, Anglików, Algierczyków, Marokańczyków, Niemców czy Polaków!), ale także – a może raczej przede wszystkim – osób zamieszkujących ten obszar na stałe. Nie ma się więc co dziwić, że wakacje spędzone na Costa Blanca należą do bardzo miłych wspomnień, jest to teren nadzwyczaj atrakcyjny – i to pod wieloma względami. Costa Blanca znaczy tyle samo co „Białe Wybrzeże” (wybrzeże nazwano tak najprawdopodobniej od koloru piasku, jaki znajduje się na tutejszych plażach, a być może również od białego koloru skał wapiennych czy domów w kolorze białym). W krainie tej doszukać się można zaledwie dwóch pór roku: wiosny oraz lata, gdyż nawet zimy są tu wyjątkowo łagodne i stosunkowo ciepłe. Ilość słonecznych dni w ciągu roku przekracza liczbę 300. Rzadko tutaj pada, a klimat jest łagodny – jest ciepło, ale nie upalnie, a to za sprawą morskiej bryzy i ciepłych prądów morskich.

Można tutaj spotkać wszystko, co w Hiszpanii najcenniejsze: zarówno czyste morze, górskie łańcuchy, bujną roślinność oraz urokliwe miasteczka porozrzucane na całym wybrzeżu. To idealne wakacje zarówno dla osób lubiących spokój i relaks gdzieś w cieniu drzew lub na niezatłoczonej plaży, leżąc na czystym piasku, rozkoszując się promieniami słońca, jak i dla tych, którzy kochają zabawę i zakrojone na szeroką skalę życie towarzyskie – wybierając się do wielu kafejek, kawiarenek, pubów i dyskotek. Warto wiedzieć, że Hiszpanie lubią, gdy jest tłoczno i głośno, gdy dużo się dzieje.

Kraj ten ma niezwykle bogatą, wciąż chętnie kontynuowaną tradycję i charakterystyczne dla siebie obyczaje, czego nie można znaleźć nigdzie indziej. I właśnie ta odmienność przyciąga turystów najbardziej. Wielu podczas pobytu na Costa Blanca próbuje np. swoich sił w tańcu flamenco, najlepiej pod okiem jakiegoś profesjonalnego tancerza lub degustuje typowe dla tego regionu dania. Tym, co jednak wyróżnia Hiszpanów od innych narodów, jest przede wszystkim jednak nigdy nieznikający uśmiech z twarzy, radość życia, wszechobecny optymizm, brak pośpiechu, a więc i związany z tym spokój i tryb życia w myśl niepisanej, aczkolwiek bardzo przestrzeganej zasady: “spokonie... jutro też można to załatwić...”.

Jeśli celem wyjazdu jest możliwość zwiedzania i częstego poruszania się w obrębie Costa Blanca (gdyż obfituje także w liczne zabytki – pozostałości po dawnym panowaniu na tym terenie kolejno: Fenicjan, Rzymian oraz Arabów...), wówczas najlepiej zorganizować sobie dojazd we własnym zakresie (ponad 2500 km). Jeśli natomiast cenimy sobie wygodę oraz szybkość, najlepiej będzie dotrzeć samolotem. I tak, lotnisko znajduje się w Murcji, Walencji oraz w Alicante. Niestety, do Murcji ani Walencji nie ma bezpośrednich lotów z Polski, natomiast do Alicante można już dolecieć tanimi liniami Ryanair z Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Krakowa oraz Poznania.

Nie ma możliwości, żeby spędzać wakacje na Costa Blanca i zaznać jednocześnie nudy i rozczarowania. Istnieje tu przecież tyle możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, zatem nie jest powiedziane, iż odnajdą się tu tylko ludzie młodzi, lubiący słońce i nocne życie towarzyskie. Warto więc wiedzieć, że Costa Blanca to idealne miejsce dla osób uprawiających wszelkie sporty – takie jak piłka siatkowa, koszykowa, golf oraz wodne (np. nurkowanie, windsurfing, “banan” itd.). Funkcjonują także rozmaite parki rozrywki – z karuzelami, ze zjeżdżalniami bądź innymi atrakcjami (np. potyczki rycerskie). Dla tych osób, które cenią sobie nie tylko aktywność w ciągu dnia, ale także w nocy alternatywą okaże się z pewnością nocne życie towarzyskie prowadzone w wielu knajpach i kawiarenkach. Dla osób ceniących spokój najlepsze będą spacery po promenadach i rozkoszowanie się czystym powietrzem bądź widokiem zachodzącego słońca...

Przewodnik po Hiszpanii

Natura
Piaszczyste wydmy „Guardamar del Segura” są doskonale zachowanym obszarem, który szczyci się unikalną fauną charakterystyczną dla tego środowiska.więcej
Kultura Hiszpanii
Hiszpania jest krajem o wielowiekowej tradycji, w którym na przestrzeni dziejów mieszało się sporo różnych kultur, zatem jego współczesny obraz jawi się nam przede wszystkim jako przestrzeń chlubiąca się bogatym, ciekawym folklorem, w którym dominuje iście "południowy" temperament i typowa hiszpańska spontaniczność, powszechna radość i wesołość,. więcej