Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Atrakcje wybrzeża Costa Blanca


„Costa Blanca” to niezwykle popularny wśród zagranicznych region turystyczny, zlokalizowany w południowo-wschodniej części Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym. Swoim zasięgiem obejmuje ponad 160 km w prowincji Alicante – od miejscowości Denia aż po Pilar de la Horadada.

Najważniejszymi punktami na mapie Costa Blanca są: Alicante, Benidorm, Calpe, El Campello, Torrevieja, Jávea, El Portixol, La Galera, L’Alfas del Pi, Sant Joan d’Alacant, Moraira, Altea, Villajoyosa, Elche, Santa Pola, Cabo Roig, Guardamar del Segura, San Pedro del Pinatar (miejscowość już pomiędzy Costa Blanca i Costa Calida).

Światowa Organizacja Zdrowia uznała ten teren za jeden z najzdrowszych miejsc na całym świecie. I nie tyczy się to tylko przybywających tutaj turystów (a więc w szczególności: Francuzów, Anglików, Algierczyków, Marokańczyków, Niemców czy Polaków!), ale także – a może raczej przede wszystkim – osób zamieszkujących ten obszar na stałe. Nie ma się więc co dziwić, że wakacje spędzone na Costa Blanca należą do bardzo miłych wspomnień, jest to teren nadzwyczaj atrakcyjny – i to pod wieloma względami. Costa Blanca znaczy tyle samo co „Białe Wybrzeże” (wybrzeże nazwano tak najprawdopodobniej od koloru piasku, jaki znajduje się na tutejszych plażach, a być może również od białego koloru skał wapiennych czy domów w kolorze białym). W krainie tej doszukać się można zaledwie dwóch pór roku: wiosny oraz lata, gdyż nawet zimy są tu wyjątkowo łagodne i stosunkowo ciepłe. Ilość słonecznych dni w ciągu roku przekracza liczbę 300. Rzadko tutaj pada, a klimat jest łagodny – jest ciepło, ale nie upalnie, a to za sprawą morskiej bryzy i ciepłych prądów morskich.

Można tutaj spotkać wszystko, co w Hiszpanii najcenniejsze: zarówno czyste morze, górskie łańcuchy, bujną roślinność oraz urokliwe miasteczka porozrzucane na całym wybrzeżu. To idealne wakacje zarówno dla osób lubiących spokój i relaks gdzieś w cieniu drzew lub na niezatłoczonej plaży, leżąc na czystym piasku, rozkoszując się promieniami słońca, jak i dla tych, którzy kochają zabawę i zakrojone na szeroką skalę życie towarzyskie – wybierając się do wielu kafejek, kawiarenek, pubów i dyskotek. Warto wiedzieć, że Hiszpanie lubią, gdy jest tłoczno i głośno, gdy dużo się dzieje.

Kraj ten ma niezwykle bogatą, wciąż chętnie kontynuowaną tradycję i charakterystyczne dla siebie obyczaje, czego nie można znaleźć nigdzie indziej. I właśnie ta odmienność przyciąga turystów najbardziej. Wielu podczas pobytu na Costa Blanca próbuje np. swoich sił w tańcu flamenco, najlepiej pod okiem jakiegoś profesjonalnego tancerza lub degustuje typowe dla tego regionu dania. Tym, co jednak wyróżnia Hiszpanów od innych narodów, jest przede wszystkim jednak nigdy nieznikający uśmiech z twarzy, radość życia, wszechobecny optymizm, brak pośpiechu, a więc i związany z tym spokój i tryb życia w myśl niepisanej, aczkolwiek bardzo przestrzeganej zasady: “spokonie... jutro też można to załatwić...”.

Jeśli celem wyjazdu jest możliwość zwiedzania i częstego poruszania się w obrębie Costa Blanca (gdyż obfituje także w liczne zabytki – pozostałości po dawnym panowaniu na tym terenie kolejno: Fenicjan, Rzymian oraz Arabów...), wówczas najlepiej zorganizować sobie dojazd we własnym zakresie (ponad 2500 km). Jeśli natomiast cenimy sobie wygodę oraz szybkość, najlepiej będzie dotrzeć samolotem. I tak, lotnisko znajduje się w Murcji, Walencji oraz w Alicante. Niestety, do Murcji ani Walencji nie ma bezpośrednich lotów z Polski, natomiast do Alicante można już dolecieć tanimi liniami Ryanair z Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Krakowa oraz Poznania.

Nie ma możliwości, żeby spędzać wakacje na Costa Blanca i zaznać jednocześnie nudy i rozczarowania. Istnieje tu przecież tyle możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, zatem nie jest powiedziane, iż odnajdą się tu tylko ludzie młodzi, lubiący słońce i nocne życie towarzyskie. Warto więc wiedzieć, że Costa Blanca to idealne miejsce dla osób uprawiających wszelkie sporty – takie jak piłka siatkowa, koszykowa, golf oraz wodne (np. nurkowanie, windsurfing, “banan” itd.). Funkcjonują także rozmaite parki rozrywki – z karuzelami, ze zjeżdżalniami bądź innymi atrakcjami (np. potyczki rycerskie). Dla tych osób, które cenią sobie nie tylko aktywność w ciągu dnia, ale także w nocy alternatywą okaże się z pewnością nocne życie towarzyskie prowadzone w wielu knajpach i kawiarenkach. Dla osób ceniących spokój najlepsze będą spacery po promenadach i rozkoszowanie się czystym powietrzem bądź widokiem zachodzącego słońca...

Przewodnik po Hiszpanii

Kultura Hiszpanii
Hiszpania jest krajem o wielowiekowej tradycji, w którym na przestrzeni dziejów mieszało się sporo różnych kultur, zatem jego współczesny obraz jawi się nam przede wszystkim jako przestrzeń chlubiąca się bogatym, ciekawym folklorem, w którym dominuje iście "południowy" temperament i typowa hiszpańska spontaniczność, powszechna radość i wesołość,. więcej
Pola golfowe
Z średnią temperaturą w ciągu roku na poziomie 22 stopni Celsjusza, Costa Blanca to prawdopodobnie jedno z najlepszych miejsc do gry w golfa na całym śródziemnomorskim wybrzeżu.więcej