Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Costa Blanca: Altea


Patrząc na zdjęcia bądź filmy urokliwego hiszpańskiego wybrzeża Costa Blanca, można od razu zakochać się w tym miejscu. Niezależnie, do jakiej miejscowości pojedziemy, każda ma w sobie coś urokliwego, charakteryzuje się pięknymi widokami, cudownymi plażami z lazurową wodą, wówczas każdy z nas pragnie się tam znaleźć.

Ten klimat, ten urok, ten wdzięk, ci ludzie, to wszystko składa się na wspaniałą Costa Blanca. Wśród miejscowości wartych polecenia jest niewątpliwie miasteczko Altea, charakteryzujące się mnóstwem białych domków, pnących się w górę aż do samego kościoła, wąskich, krętych uliczek, pięknej latorośli i cudownych plaż. Przyciąga turystów swoją bajkową atmosferą.

Altea to urocze miasto wybrzeża Costa Blanca, znajdujące się w prowincji Alicante, na północ od innego słynnego kurortu, Benidormu. Obszar Altei należał do Maurów, dopóki w 1244 roku nie został on zdobyty przez chrześcijan. Wówczas miasto zyskało na sile i zostało wzmocnione.

Panuje tu bardzo łagodny mikroklimat. Gorące, wręcz upalne lata przyciągają grono turystów i wielbicieli, pasjonatów pięknych miejsc. Jest ulubionym miejscem twórczości i kontemplacji wśród malarzy, literatów i muzyków.

Ta klimatyczna miejscowość z bielonymi frontami domów przeznaczona jest dla ludzi ceniących spokój, miłą atmosferę, dobre jedzenie i duże ilości słońca. Znajduje się tu wszystko, co potrzebne jest do życia – od sklepów, restauracji, usług medycznych, po centra fitness i miejsca imprez wieczornych. Dla dzieci znajdą się również place zabaw, parki wodne i inne miejsca dla rozwijania swojej aktywności fizycznej, zarówno dla najmniejszych, jak i większych dzieci.

Aby dostać się do Altei, należy wybrać lot na znane nam lotnisko Alicante, a stamtąd dojazd zapewnia linia tramwajowa FGV. Kursują również autobusy z Benidormu oraz z centrum Alicante.

Główną atrakcję stanowi właściwie samo miasto, jest to tak urokliwe miejsce, gdzie spacerując w labiryncie brukowanych, wąskich uliczek, można się całkowicie zatracić. Innym zabytkiem jest kościółek La Mare de Deu del Konsol, z białymi frontami, niebieskimi kopułami i płytkami z ceramiki.

Altea posiada piękny port, ładną nadmorską promenadę i starówkę pełną hiszpańskich budynków i kościołów. Miasto położone jest na wysokości, dzięki czemu można podziwiać spektakularne widoki na El Penon de Ifach w Calpe (słynny głaz wystający nad poziomem wody) na północy i wieżowce Benidormu na południu.

Wybrzeże rozciąga się tu na odległość 5 km, główną plażą jest Playa de la Roda, piaszczysto- żwirowa, gdzie roztaczają się widoki na charakterystyczne skały i górę Sierra Helada, czyli szczyt oddzielający Alteę od Benidormu.

Miasto oferuje szereg wodnych atrakcji, takich jak: windsurfing, nurkowanie czy inne bardzo popularne sporty wodne.

8 km wgłąb lądu leży piękne miasteczko Polop, otoczone ze wszystkich stron sadami i lasami sosnowymi. Dla zwolenników sportów, kilka kilometrów od miasta znajduje się pole golfowe Club de Golf Don Cayo, przyciągający zwolenników golfa.

Atrakcji, jakie oferuje to miasto, jest całe mnóstwo, nikt nie będzie się tu nudził, a czas spędzony w tej urokliwej okolicy na pewno nie będzie czasem straconym. Wakacje spędzone w miejscowości Altea to raj dla duszy i ciała, to miasto niczym z bajki, na tle gór Bernia posiada swój dawny czar i spokój, tak więc nie ma na co czekać, samemu należy się przekonać, cóż za wdzięk i urok posiada to miejsce.

Przewodnik po Hiszpanii

Klimat i Zdrowie
Costa Blanca jest jednym z najpiękniejszych regionów w obszarze Iberian Peninsula. Słoneczne dni mają miejsce średnio 320 dni w roku, a średnia temperatura oscyluje wokół 24 stopni Celsjusza, także nie ma w tym nic dziwnego, iż Światowa Organizacja Zdrowia przyznała jej status miejsca charakteryzującego się klimatem o zdrowotnych właściwościach - znajdującego się pod tym względem w światowej czołówce.więcej
Atrakcje wybrzeża Costa Blanca
„Costa Blanca” to niezwykle popularny wśród zagranicznych region turystyczny, zlokalizowany w południowo-wschodniej części Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym. Swoim zasięgiem obejmuje ponad 160 km w prowincji Alicante – od miejscowości Denia aż po Pilar de la Horadada. więcej