Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Costa Blanca: Benidorm


Wybierając wczasy w Hiszpanii, możesz zdecydować się zarówno na małą miejscowość, ciszę, spokój, relaks, piękno natury bądź też duże miasto, tętniące życiem nawet w nocy, gdzie atrakcji do zwiedzania jest co nie miara.

Jednym z większych miast na położonym w południowo-wschodniej Hiszpanii wybrzeżu Costa Blanca jest Benidorm, miasto zlokalizowane 45 km na północny wschód od Alicante, w regionie Walencja (prowincja Alicante).

W 1893 r. zostało tam otwarte pierwsze kąpielisko, blisko Casa de Banos, na plaży Levante. Jeszcze do 1960 roku Benidorm był małą wsią rybacką. W tak krótkim czasie miasto to stało się wielkim centrum z masą wieżowców i hoteli - to pierwsze miejsce na świecie pod względem ilości drapaczy chmur, w przeliczeniu na 1 mieszkańca!

Pogoda jest tu wyjątkowo umiarkowana, temperatura powietrza latem wynosi 26 stopni Celsjusza. Zimy są chłodniejsze, ale łagodne. W mieście znajdują się trzy duże plaże: Playa de Poniente (idealna do spacerów), Playa de Levante (która została uznana za jedną z najpiękniejszych plaż świata – znalazła się w pierwszej 10!) i Playa de Mal Pas., rozciągające się na odległość 5 km. Plaże te posiadają wysoką jakość, oznaczone zostały kilkakrotnie niebieskimi flagami, na których oprócz rzeszy turystów widać również ratowników pilnujących i dbających o bezpieczeństwo turystów. Oprócz tego różnego rodzaju sporty wodne, zabawy na plaży i wygrzewanie się na słońcu. To wszystko tutaj, w Benidormie!

Nocą miasto to przypomina Las Vegas, ludzie nie śpią, a gry i zabawy trwają do białego rana. Do atrakcji rozrywkowych należy szereg klubów nocnych, dyskotek i różnego rodzaju barów. Poza tym parki rozrywki, baseny i kluby fitness. Oprócz wielu zabytków, kościołów, które na każdym kroku zachęcają do zwiedzania, w Benidormie atrakcji dla całych rodzin jest całe mnóstwo. Największą popularnością cieszą się trzy parki rozrywki: Terra Mitica, Aqualandia i Mundomar.

Terra Mitica to duży park rozrywki, inaczej „hiszpański Disneyland”. Jest tam szereg sklepów, restauracji, klubów oraz atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Aqualandia to jeden z największych parków wodnych w Europie, znajduje się tam ponad 20 różnych zjeżdżalni i rynien. Basen jest słoną wodą, mnóstwo tam zieleni, leżaków i sztucznych ozdób. Znajdują się tam również sklepy, bary i restauracje.

Jeżeli chodzi o Mundomar, jest to park morski z pokaźną ilością zwierząt egzotycznych, zarówno wodnych, jak i lądowych. Można również tam oglądać przedstawienia z udziałem delfinów, fok i ptaków.

Wieczorami można podziwiać występy masy ludzi tańczących, śpiewających, tworzących kabarety. Dla odważnych polecane są także katamarany, jeepy, wspinaczki i żeglarstwo.

Do atrakcji turystycznych wokół wielkiego miasta należą między innymi piękne wodospady i kaskady, gdzie można popływać na tropikalnej wyspie. Oprócz tego 24 km od Alicante znajdują się zapierające dech w piersiach jaskinie.

Życie w Benidorm to czas wiecznych rozrywek, korzystania z życia w pełni, miasto dla ludzi pełnych energii, którzy kochają zabawę i ciekawe życie. Nie ma tam miejsca na nudę.

Widoki, jakie rozpościera przed nami to miasto są nadzwyczajne. Z trzydziestego piętra hotelu cudnie widać morze oraz góry, a także całą urbanizację. To cudowna okazja do podziwiania i wypicia porannej kawy w blasku słońca. Miasto wieżowców zadziwia swoim pięknem i nieprzewidywalnością, sprawia, że kto raz się tam wybierze, na pewno zapragnie tam powrócić.

Przewodnik po Hiszpanii

Natura
Piaszczyste wydmy „Guardamar del Segura” są doskonale zachowanym obszarem, który szczyci się unikalną fauną charakterystyczną dla tego środowiska.więcej
Kuchnia hiszpańska
Kombinacja doskonałych składników, stare tradycje i nowe trendy w sztuce kulinarnej stawiają Hiszpanię w czołówce krajów europejskich w zakresie poziomu serwowanych potraw i napojów.więcej