Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Costa Blanca: Benidorm


Wybierając wczasy w Hiszpanii, możesz zdecydować się zarówno na małą miejscowość, ciszę, spokój, relaks, piękno natury bądź też duże miasto, tętniące życiem nawet w nocy, gdzie atrakcji do zwiedzania jest co nie miara.

Jednym z większych miast na położonym w południowo-wschodniej Hiszpanii wybrzeżu Costa Blanca jest Benidorm, miasto zlokalizowane 45 km na północny wschód od Alicante, w regionie Walencja (prowincja Alicante).

W 1893 r. zostało tam otwarte pierwsze kąpielisko, blisko Casa de Banos, na plaży Levante. Jeszcze do 1960 roku Benidorm był małą wsią rybacką. W tak krótkim czasie miasto to stało się wielkim centrum z masą wieżowców i hoteli - to pierwsze miejsce na świecie pod względem ilości drapaczy chmur, w przeliczeniu na 1 mieszkańca!

Pogoda jest tu wyjątkowo umiarkowana, temperatura powietrza latem wynosi 26 stopni Celsjusza. Zimy są chłodniejsze, ale łagodne. W mieście znajdują się trzy duże plaże: Playa de Poniente (idealna do spacerów), Playa de Levante (która została uznana za jedną z najpiękniejszych plaż świata – znalazła się w pierwszej 10!) i Playa de Mal Pas., rozciągające się na odległość 5 km. Plaże te posiadają wysoką jakość, oznaczone zostały kilkakrotnie niebieskimi flagami, na których oprócz rzeszy turystów widać również ratowników pilnujących i dbających o bezpieczeństwo turystów. Oprócz tego różnego rodzaju sporty wodne, zabawy na plaży i wygrzewanie się na słońcu. To wszystko tutaj, w Benidormie!

Nocą miasto to przypomina Las Vegas, ludzie nie śpią, a gry i zabawy trwają do białego rana. Do atrakcji rozrywkowych należy szereg klubów nocnych, dyskotek i różnego rodzaju barów. Poza tym parki rozrywki, baseny i kluby fitness. Oprócz wielu zabytków, kościołów, które na każdym kroku zachęcają do zwiedzania, w Benidormie atrakcji dla całych rodzin jest całe mnóstwo. Największą popularnością cieszą się trzy parki rozrywki: Terra Mitica, Aqualandia i Mundomar.

Terra Mitica to duży park rozrywki, inaczej „hiszpański Disneyland”. Jest tam szereg sklepów, restauracji, klubów oraz atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Aqualandia to jeden z największych parków wodnych w Europie, znajduje się tam ponad 20 różnych zjeżdżalni i rynien. Basen jest słoną wodą, mnóstwo tam zieleni, leżaków i sztucznych ozdób. Znajdują się tam również sklepy, bary i restauracje.

Jeżeli chodzi o Mundomar, jest to park morski z pokaźną ilością zwierząt egzotycznych, zarówno wodnych, jak i lądowych. Można również tam oglądać przedstawienia z udziałem delfinów, fok i ptaków.

Wieczorami można podziwiać występy masy ludzi tańczących, śpiewających, tworzących kabarety. Dla odważnych polecane są także katamarany, jeepy, wspinaczki i żeglarstwo.

Do atrakcji turystycznych wokół wielkiego miasta należą między innymi piękne wodospady i kaskady, gdzie można popływać na tropikalnej wyspie. Oprócz tego 24 km od Alicante znajdują się zapierające dech w piersiach jaskinie.

Życie w Benidorm to czas wiecznych rozrywek, korzystania z życia w pełni, miasto dla ludzi pełnych energii, którzy kochają zabawę i ciekawe życie. Nie ma tam miejsca na nudę.

Widoki, jakie rozpościera przed nami to miasto są nadzwyczajne. Z trzydziestego piętra hotelu cudnie widać morze oraz góry, a także całą urbanizację. To cudowna okazja do podziwiania i wypicia porannej kawy w blasku słońca. Miasto wieżowców zadziwia swoim pięknem i nieprzewidywalnością, sprawia, że kto raz się tam wybierze, na pewno zapragnie tam powrócić.

Przewodnik po Hiszpanii

Klimat i Zdrowie
Costa Blanca jest jednym z najpiękniejszych regionów w obszarze Iberian Peninsula. Słoneczne dni mają miejsce średnio 320 dni w roku, a średnia temperatura oscyluje wokół 24 stopni Celsjusza, także nie ma w tym nic dziwnego, iż Światowa Organizacja Zdrowia przyznała jej status miejsca charakteryzującego się klimatem o zdrowotnych właściwościach - znajdującego się pod tym względem w światowej czołówce.więcej
Kuchnia hiszpańska
Kombinacja doskonałych składników, stare tradycje i nowe trendy w sztuce kulinarnej stawiają Hiszpanię w czołówce krajów europejskich w zakresie poziomu serwowanych potraw i napojów.więcej