Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Klimat i Zdrowie


Costa Blanca jest jednym z najpiękniejszych regionów w obszarze Iberian Peninsula. Słoneczne dni mają miejsce średnio 320 dni w roku, a średnia temperatura oscyluje wokół 24 stopni Celsjusza, także nie ma w tym nic dziwnego, iż Światowa Organizacja Zdrowia przyznała jej status miejsca charakteryzującego się klimatem o zdrowotnych właściwościach - znajdującego się pod tym względem w światowej czołówce.

Ze słonymi lagunami po każdej stronie, Torravieja stała się praktycznie słoną wyspą. Skupienie nasycenia solą w układzie z odpowiednimi temperaturami wytworzyło mikroklimat, który jest polecany przez wyspecjalizowanych w danej dziedzinie lekarzy jako obszar o właściwościach zdrowotnych, które wpływają korzystnie na choroby serca, a jego praktyczne działanie można porównać do zabiegów reumatologicznych i leczących choroby oskrzeli. Pomocnie mogą działać kąpiele w tzw. mule solnym, – które są doskonałą terapią dla ludzi cierpiących na artretyzm i choroby dermatologiczne.
Costa Blanca została określona w raporcie Światowej Organizacji Zdrowia jako posiadająca jeden z najlepszych pod względem właściwości zdrowotnych klimatów na świecie oraz najlepsze z możliwych środowisko i polecona jako miejsce idealne dla kuracji leczniczych.

Przewodnik po Hiszpanii

Natura
Piaszczyste wydmy „Guardamar del Segura” są doskonale zachowanym obszarem, który szczyci się unikalną fauną charakterystyczną dla tego środowiska.więcej
Atrakcje wybrzeża Costa Blanca
„Costa Blanca” to niezwykle popularny wśród zagranicznych region turystyczny, zlokalizowany w południowo-wschodniej części Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym. Swoim zasięgiem obejmuje ponad 160 km w prowincji Alicante – od miejscowości Denia aż po Pilar de la Horadada. więcej