Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Klimat i Zdrowie


Costa Blanca jest jednym z najpiękniejszych regionów w obszarze Iberian Peninsula. Słoneczne dni mają miejsce średnio 320 dni w roku, a średnia temperatura oscyluje wokół 24 stopni Celsjusza, także nie ma w tym nic dziwnego, iż Światowa Organizacja Zdrowia przyznała jej status miejsca charakteryzującego się klimatem o zdrowotnych właściwościach - znajdującego się pod tym względem w światowej czołówce.

Ze słonymi lagunami po każdej stronie, Torravieja stała się praktycznie słoną wyspą. Skupienie nasycenia solą w układzie z odpowiednimi temperaturami wytworzyło mikroklimat, który jest polecany przez wyspecjalizowanych w danej dziedzinie lekarzy jako obszar o właściwościach zdrowotnych, które wpływają korzystnie na choroby serca, a jego praktyczne działanie można porównać do zabiegów reumatologicznych i leczących choroby oskrzeli. Pomocnie mogą działać kąpiele w tzw. mule solnym, – które są doskonałą terapią dla ludzi cierpiących na artretyzm i choroby dermatologiczne.
Costa Blanca została określona w raporcie Światowej Organizacji Zdrowia jako posiadająca jeden z najlepszych pod względem właściwości zdrowotnych klimatów na świecie oraz najlepsze z możliwych środowisko i polecona jako miejsce idealne dla kuracji leczniczych.

Przewodnik po Hiszpanii

Kuchnia hiszpańska
Kombinacja doskonałych składników, stare tradycje i nowe trendy w sztuce kulinarnej stawiają Hiszpanię w czołówce krajów europejskich w zakresie poziomu serwowanych potraw i napojów.więcej
Fiesty
Każde miasto, niezależnie od rozmiarów, posiada program fiest przeznaczony dla mieszkańców i odwiedzających, który jest organizowany w każdym tygodniu. więcej