Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Kuchnia hiszpańska


Kombinacja doskonałych składników, stare tradycje i nowe trendy w sztuce kulinarnej stawiają Hiszpanię w czołówce krajów europejskich w zakresie poziomu serwowanych potraw i napojów.

Hiszpania jest doskonałym miejscem dla smakoszy i znawców dobrej kuchni. Dieta Śródziemnomorska jest jedną z najzdrowszych na świecie z wchodzącymi w jej skład świeżymi owocami, warzywami, owocami morza i bardzo świeżym olejem z oliwek. Dodatkowo to, co czyni jedzenie w Hiszpanii innym od jedzenia w innych krajach to przyjemne otoczenia i zarazem prostota, która przeważa w hiszpańskich barach i restauracjach. Nie zastaniesz tu pretensjonalnego otoczenia i ciszy, tylko rodziny i przyjaciół spędzające wesoło czas w swoim towarzystwie.
Niektóre z hiszpańskich, tradycyjnych dań, zawierają „tapas”, jest to niewielka przekąska, którą czasem będziesz miał okazję ujrzeć pływającą w lokalnych drinkach. Kolejną sławną pozycją, na którą możesz spotkać podróżując przez Hiszpanię są smażone ryby głębinowe. Aczkolwiek można także spróbować kalmarów (squid), lenguady (sole), benguerony (anchovies), gamby (shrimp lub pawn). Popularnym daniem jest Gazpacho, lekka zupa, coś w rodzaju płynnej sałatki, która jest zagęszczana ciastem chlebowym oraz bakaliami, oliwą z oliwek, nieco czosnku i octu.

Przewodnik po Hiszpanii

Pola golfowe
Z średnią temperaturą w ciągu roku na poziomie 22 stopni Celsjusza, Costa Blanca to prawdopodobnie jedno z najlepszych miejsc do gry w golfa na całym śródziemnomorskim wybrzeżu.więcej
Klimat i Zdrowie
Costa Blanca jest jednym z najpiękniejszych regionów w obszarze Iberian Peninsula. Słoneczne dni mają miejsce średnio 320 dni w roku, a średnia temperatura oscyluje wokół 24 stopni Celsjusza, także nie ma w tym nic dziwnego, iż Światowa Organizacja Zdrowia przyznała jej status miejsca charakteryzującego się klimatem o zdrowotnych właściwościach - znajdującego się pod tym względem w światowej czołówce.więcej