Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Promy z Costa Blanca na Baleary


Baleary to archipelag w zachodniej części Morza Śródziemnego, w pobliżu wschodniego wybrzeża Hiszpanii. Do najważniejszych jego wysp należą: Majorka, Minorka, Ibiza oraz Cabrera.

Marzeniem niejednej osoby jest wybrać się w podróż na Majorkę czy Ibizę. Wyjeżdżając na wakacje do Hiszpanii, szczególnie na wybrzeże Costa Blanca, możemy jak najbardziej pozwolić sobie na rejs na jedną z tych pięknych wysp.

Przede wszystkim stolica wybrzeża Costa Blanca, Alicante, oferuje szereg rejsów i wycieczek na Baleary., m.in. na Majorkę. Majorka to wyspa żeglarzy, która oferuje bardzo wiele, począwszy od pięknych plaż, cudnej natury, po bogate życie towarzyskie. Rejsy odbywają się z Alicante, następnie docierają na Ibizę, stolicy światowego życia nocnego, wyspy dla turystów kochających po brzegi rozrywkę, zaś kończą się na Majorce. Ceny takich rejsów wahają się pomiędzy 700-900 zł.

Istnieją firmy, które są przewoźnikami między portami w Hiszpanii, a Balearami. Dwie najbardziej znaczące to: Balearia i Acciona.

Balearia to firma wykonująca tanie połączenia promowe na Baleary z różnych miejsc Hiszpanii, operator ten wykonuje rejsy z trzech portów.: Barcelony, Walencji i Denii. Wyjazd promem z Barcelony można odbyć na Ibizę, Majorkę, Formenterę i Minorkę. Z Denii promy płyną na Majorkę, Formenterę i Ibizę, zaś z Walencji na Ibizę i Majorkę.

Dzięki rozwijającej się ofercie, ze względu na coraz więcej chętnych osób, od 2001 Balearia wprowadziła w swoją ofertę super szybki prom - Federico Gargia Lorca, który bez wątpienia zrewolucjonizował transport morski.

Kolejnym przewoźnikiem jest Acciona. Obecnie jest najbardziej nowoczesną i najlepiej wyposażoną flotą Hiszpanii, korzysta z najnowszych rozwiązań, gdyż stara się zapewnić ochronę i bezpieczeństwo na jak najwyższym szczeblu. Promy tej firmy również wypływają z Barcelony, jak również z Walencji, płyną na Ibizę, Majorkę i Minorkę.

Jeżeli chodzi o długość trasy, zależy w którym miejscu ma być nasz port docelowy. Prom z Barcelony na Minorkę trwa 8 godzin, z Barcelony na Majorkę - 12 godzin, zaś z Denii na Ibizę - 5 godzin.

Orientacyjnie ceny są bardzo podobne. Dla przykładu rejs z Barcelony na Ibizę kosztuje 85 euro na jedną osobę, w miejscu siedzenie standardowe. Jeżeli chodzi o rejs z Walencji na Ibizę, biorąc pod uwagę opcję kabiny z toaletą, rejs w dwie strony kosztuje już 340 Euro. Trasa rozpoczynająca w porcie w Denii, a kończąca się na Ibizie, w jedną stronę kosztuje 100 Euro.

Wszystko oczywiście zależy od tego, czy chcemy wynająć kajutę, duży apartament czy jedynie standardowe miejsce siedzące, a także od tego, czy jesteśmy samochodem czy pieszo. Opcji wyjazdu na Baleary jest bardzo dużo, w zależności od portfela, każdy znajdzie coś dla siebie.

Balearia i Acciona to dwie firmy, oferujące najlepsze wyjazdy na Baleary, posiadają szereg promocji dla grup zorganizowanych, oferują promy z pełnym kompleksem: baseny, siłownie, restauracje, puby – to wszystko można znaleźć na promach przewoźników tych właśnie firm. Będąc na wakacjach na Costa Blanca warto więc zastanowić się nad wydaniem pieniędzy na taki rejs, który niewątpliwie zachowa w naszej pamięci nadzwyczajne wspomnienia.

Przewodnik po Hiszpanii

Natura
Piaszczyste wydmy „Guardamar del Segura” są doskonale zachowanym obszarem, który szczyci się unikalną fauną charakterystyczną dla tego środowiska.więcej
Kultura Hiszpanii
Hiszpania jest krajem o wielowiekowej tradycji, w którym na przestrzeni dziejów mieszało się sporo różnych kultur, zatem jego współczesny obraz jawi się nam przede wszystkim jako przestrzeń chlubiąca się bogatym, ciekawym folklorem, w którym dominuje iście "południowy" temperament i typowa hiszpańska spontaniczność, powszechna radość i wesołość,. więcej