Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Promy z Costa Blanca na Baleary


Baleary to archipelag w zachodniej części Morza Śródziemnego, w pobliżu wschodniego wybrzeża Hiszpanii. Do najważniejszych jego wysp należą: Majorka, Minorka, Ibiza oraz Cabrera.

Marzeniem niejednej osoby jest wybrać się w podróż na Majorkę czy Ibizę. Wyjeżdżając na wakacje do Hiszpanii, szczególnie na wybrzeże Costa Blanca, możemy jak najbardziej pozwolić sobie na rejs na jedną z tych pięknych wysp.

Przede wszystkim stolica wybrzeża Costa Blanca, Alicante, oferuje szereg rejsów i wycieczek na Baleary., m.in. na Majorkę. Majorka to wyspa żeglarzy, która oferuje bardzo wiele, począwszy od pięknych plaż, cudnej natury, po bogate życie towarzyskie. Rejsy odbywają się z Alicante, następnie docierają na Ibizę, stolicy światowego życia nocnego, wyspy dla turystów kochających po brzegi rozrywkę, zaś kończą się na Majorce. Ceny takich rejsów wahają się pomiędzy 700-900 zł.

Istnieją firmy, które są przewoźnikami między portami w Hiszpanii, a Balearami. Dwie najbardziej znaczące to: Balearia i Acciona.

Balearia to firma wykonująca tanie połączenia promowe na Baleary z różnych miejsc Hiszpanii, operator ten wykonuje rejsy z trzech portów.: Barcelony, Walencji i Denii. Wyjazd promem z Barcelony można odbyć na Ibizę, Majorkę, Formenterę i Minorkę. Z Denii promy płyną na Majorkę, Formenterę i Ibizę, zaś z Walencji na Ibizę i Majorkę.

Dzięki rozwijającej się ofercie, ze względu na coraz więcej chętnych osób, od 2001 Balearia wprowadziła w swoją ofertę super szybki prom - Federico Gargia Lorca, który bez wątpienia zrewolucjonizował transport morski.

Kolejnym przewoźnikiem jest Acciona. Obecnie jest najbardziej nowoczesną i najlepiej wyposażoną flotą Hiszpanii, korzysta z najnowszych rozwiązań, gdyż stara się zapewnić ochronę i bezpieczeństwo na jak najwyższym szczeblu. Promy tej firmy również wypływają z Barcelony, jak również z Walencji, płyną na Ibizę, Majorkę i Minorkę.

Jeżeli chodzi o długość trasy, zależy w którym miejscu ma być nasz port docelowy. Prom z Barcelony na Minorkę trwa 8 godzin, z Barcelony na Majorkę - 12 godzin, zaś z Denii na Ibizę - 5 godzin.

Orientacyjnie ceny są bardzo podobne. Dla przykładu rejs z Barcelony na Ibizę kosztuje 85 euro na jedną osobę, w miejscu siedzenie standardowe. Jeżeli chodzi o rejs z Walencji na Ibizę, biorąc pod uwagę opcję kabiny z toaletą, rejs w dwie strony kosztuje już 340 Euro. Trasa rozpoczynająca w porcie w Denii, a kończąca się na Ibizie, w jedną stronę kosztuje 100 Euro.

Wszystko oczywiście zależy od tego, czy chcemy wynająć kajutę, duży apartament czy jedynie standardowe miejsce siedzące, a także od tego, czy jesteśmy samochodem czy pieszo. Opcji wyjazdu na Baleary jest bardzo dużo, w zależności od portfela, każdy znajdzie coś dla siebie.

Balearia i Acciona to dwie firmy, oferujące najlepsze wyjazdy na Baleary, posiadają szereg promocji dla grup zorganizowanych, oferują promy z pełnym kompleksem: baseny, siłownie, restauracje, puby – to wszystko można znaleźć na promach przewoźników tych właśnie firm. Będąc na wakacjach na Costa Blanca warto więc zastanowić się nad wydaniem pieniędzy na taki rejs, który niewątpliwie zachowa w naszej pamięci nadzwyczajne wspomnienia.

Przewodnik po Hiszpanii

Klimat i Zdrowie
Costa Blanca jest jednym z najpiękniejszych regionów w obszarze Iberian Peninsula. Słoneczne dni mają miejsce średnio 320 dni w roku, a średnia temperatura oscyluje wokół 24 stopni Celsjusza, także nie ma w tym nic dziwnego, iż Światowa Organizacja Zdrowia przyznała jej status miejsca charakteryzującego się klimatem o zdrowotnych właściwościach - znajdującego się pod tym względem w światowej czołówce.więcej
Kuchnia hiszpańska
Kombinacja doskonałych składników, stare tradycje i nowe trendy w sztuce kulinarnej stawiają Hiszpanię w czołówce krajów europejskich w zakresie poziomu serwowanych potraw i napojów.więcej