Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Torrevieja


Położona pomiędzy dwoma wielkimi, słonymi jeziorami i Morzem Śródziemnym, ta dawna wioska rybacka rozrosła się do rozmiarów wielkiego miasta, jednego z najważniejszych w okolicy, z imponującymi planami dalszej rozbudowy i rozwijania infrastruktury.

Torrevieja leży na 50 kilometrów na południowy-zachód od Alicante i jest usytuowana w idealnym punkcie 30-40 minut od lotnisk w Alicante i Murci. Obecnie, dzięki autostradom dostanie się do miasta jest bardzo proste. Półwysep Torrevieja jest domem dla około 300 statków rybackich i około 900 prywatnych łodzi sportowych, dzięki czemu zachody słońca na tle portu dodają całości uroku.
Położenie tego obszaru zapewnia mu mikroklimat, który został uznany przez Światową Organizację Zdrowia za jedno z najzdrowszych miejsc na ziemi. Był to jeden z powodów coraz liczniejszych nabywców nieruchomości w tym regionie. Miasto posiada międzynarodowy charakter, co łatwo zauważyć po tutejszych sklepach, butikach, domach i restauracjach.

Torrevieja była wielokrotnie nagradzana, jako przykład szybko rozwijającego się miasta, dbającego zarazem o środowisko naturalne.

Plaże Torrevieja
Białe piaski plaż Torrevieja to jedna z głównych atrakcji, podobnie jak tutejsze, spokojne wody. Ciepłe wody Morza Śródziemnego nadają się idealnie do zabaw dla dzieci, ze względu na bezpieczeństwo kąpieli jest to doskonałe miejsce do gry w piłkę oraz jazd po wodzie. Prysznice i kafejki są rozlokowane wzdłuż promenady.

Znajdują się tu jedne z najlepszych (niebieska flaga) plaż w basenie Morza Śródziemnego, a większość jest zaadoptowana dla dzieci z boiskami do gry w piłkę, barami i restauracjami. Dodatkowo korty, złote plaże i krystalicznie czyste wody. Istnieje tu odpowiednia baza do uprawiania rozlicznych sportów wodnych jak narty wodne, czy windsurfing.
Leżą tu liczne, sławne plaże charakterystyczne dla Torrevieja takie jak:

Playa Playa del Cura to jedna z najpopularniejszych od czasu organizowania tu gier dla dzieci, znajdują się tu także prysznice, wypożyczalnia hamaków oraz placówka Czerwonego Krzyża. Przy deptaku leżą liczne bary i restauracje.

Playa Los Locos, zwaną także El Salaret tworzą złote piaski idealnie komponujące się z czystymi, błękitnymi wodami. Podążając na północ, kolejnym etapem jest utworzona naturalnie zatoka, która rozszerza się ku Cabo Cervera. Ta cześć plaży została zaadoptowana dla osób ograniczonych ruchowo. Posiada parkingi, czerwony krzyż, ratowników, stoiska z lodami, gazetami, restauracje, przystanki autobusowe, promenadę i budki telefoniczne. Można tu oddać się windsurfingowi, rowerom wodnym, skokom na spadochronach do wody.

Playa de Los Naufragos pomimo swojego miejskiego charakteru posiada białe piaski i czystą wodę. Cieszy się niezwykłą popularnością. Zaledwie kilometr stąd znajduje się Międzynarodowa Przystań Torrevieja.
Przystań posiada doskonałe położenie wraz z restauracjami, sklepami oraz odpowiednia bazę do uprawnia sportów morskich, Torrevieja to macierzysty port największej floty jachtów na Morzu Śródziemnym.
Obecnie Real Club Nautico w Torrevieja razem z Puerto Deportivo jest największą przystanią w tym rejonie i posiada 1500 miejsc dla łodzi.
Playa Playa del Cura posiada Niebieską Flagę. Znajduje się tu parking, Czerwony Krzyż, park dla dzieci, baza rekreacyjna do jazdy na nartach wodnych, postój taksówek, promenada, przystanek autobusowy, restauracje, budki telefoniczne, parasole plażowe i hamaki, usługi sprzątania oraz rozlokowane w odpowiednich punktach pojemniki na śmieci. Można tu uprawiać sporty wodne jak windsurfing czy pływanie na rowerach wodnych.
Playa Torrelamata to atrakcyjne miejsce dla fanów nurkowania i wszelkich odmian żeglarstwa, znajduje się tu również wiele możliwości spędzania wolnego czasu przez całe rodziny. Plaża jest zawsze niezwykle czysta, a ratownicy bez przerwy pilnują bezpieczeństwa podczas kąpieli. Woda jest krystalicznie czysta i posiada niezwykłą, błękitną barwę. Plaża posiada parkingi, prysznice, serwis sprzątający, pojemniki na śmieci, budki telefoniczne, barki i restauracje.

Przewodnik po Hiszpanii

Fiesty
Każde miasto, niezależnie od rozmiarów, posiada program fiest przeznaczony dla mieszkańców i odwiedzających, który jest organizowany w każdym tygodniu. więcej
Kuchnia hiszpańska
Kombinacja doskonałych składników, stare tradycje i nowe trendy w sztuce kulinarnej stawiają Hiszpanię w czołówce krajów europejskich w zakresie poziomu serwowanych potraw i napojów.więcej